طلای ۲۴ عیار – ۲۰ نکته جالب درباره طلا که احتمالا نمی دانستید

طلای 24 عیار

طلای ۲۴ عیار

طلا از دیرباز  مرد توجه همه بوده است. در زمان های قدیم از طلا به عنوان وسیله ای برای مبادله کالا استفاده می شده است. طلای ۲۴ عیار را هم که باید خالص ترین نوع طلا در سراسر جهان شناخت که دارای بیشترین مقدار خلوص طلا می باشد. در این مقاله به معرفی ۲۰ نکته جالب و هیجان انگیز درباره طلا می پردازیم. همراه ما تا انتهای این مقاله بمانید.

۲۰ نکته جالب درباره طلا

۱- بزرگ ترین شمش ساخته شده از طلا ۲۵۰ کیلوگرم وزن دارد. این شمش عجیب در کشور ژاپن و در موزه توی در نزدیکی شهر شیزوئکا نگهداری ی شود. این شمش طلا که ارزشی بالغ بر ۹٫۷ میلیون دلار دارد در کتاب رکوردهای گینس به عنوان زرگ ترین شمش جهان ثبت شده است.

۲- طلا در همه قاره های جهان کشف شده است. به طور کلی طلا این فلز ارزشمند را می توان در تمام قاره های ۵ دنیا استخراج و پیدا کرد.

۳- طلا یک فلز خوردنی است. شاید برایتان الب و عجیب باشد ولی امروزه شما خوراکی های مختلفی را مشاهده می کنید که با استفاده از یک ورقه نازکی از طلا که دارای درصد کمی از آن است را به قیمت های گزافی به فروش می رسانند.

۴- جالب است بدانید که در خون انسان چیزی در حدود ۰٫۲ میلی گرم(دو دهم) طلا وجود دارد.

۵- به گفته کارشناسان و محققان زمین شناسی یکی از دلایل به وجود آمد طلا در زمین زلزله ها شناخته شده است.

طلای 24 عیار
طلای ۲۴ عیار

۶- جالب است بدانید که شما اگر وسایل بازیافت داشته باشید. می توانید از یک تن کامپیوتر و لپ تاپ اسقاطی طلای بیشتری به دست بیاورید تا از ۱۷ تن سنگ که از معدن طلا استخراج کرده اید. دلیل استفاده از طلا در وسایل الکترویکی هم به دلیل درجه ذوب بالای این فلز با ارزش می باشد.

۷- در مدال های طلای المپیک که به ورزشکاران اهدا می شود, فقط چیزی در حدود ۱٫۳۳ درصد طلا وجود دارد.

۸- تمام طلاهای استخراج شده از کل کره زمین را می توان در ۳ عدد استخر سایز استاندارد المپیک جای داد.

۹- هر ساله حدود ۶ میلی گرم طلا از انگشترهای طلا به دلیل در دست داشتن و اصطکاک از بین می رود.

۱۰- برآورد شده که در اعماق اقیانوس ها بیش از ۲۰ میلیارد تن طلا وجود دارد. دلیل این امر را هم می توان شستن و حرکت طلای رودخانه ها به دریاها در طول میلیون ها سال از عمر کره زمین بوده است.

قیمت آنلاین طلا
قیمت آنلاین طلا

۱۱- عیار طلا می تواند بین اعداد: ۱۰, ۱۲ , ۱۴ , ۱۸ , ۲۰ , ۲۲ و ۲۴ باشد که این عیار نشان دهنده میزان خلوص بیشتر آن می باشد. همانطور هم که در بالا اشار شد طلای ۲۴ عیار دارای بالاترین خصلت طلا می باشد و به طبع از لحاظ قیمتی هم از بقیه بالاتر می باشد.

۱۲- طلای ۲۴ عیار در دمای ۱۰۶۳ درجه سانتی گراد ذوب می شود.

۱۳- نزدیک به نیمی از طلاهای کشف شده در جهان از شهر ویت ایرلند آفریقای جنوبی کشف شده است. جالب است بدانید که امروزه ژوهانسبورگ پایتخت آفریقای جنوبی را به عنوان شهر طلا جهان می شناسند.

۱۴- در مرکز کره زمین به قدری طلا وجود دارد که می توان کل کره زمین را با طلایی به ضخامت نیم متر پوشاند.

۱۵- شاید برا ی خانم ها جالب باشد که بدانید خانم های هندی مالک ۱۱ درصد کل طلاهای دنیا می باشند. آنها از مجموع ذخایر دولت آمریکا, صندوق بین المللی پول و کشورهای آلمان و سوئیس بیشتر طلا دارند.

سرویس طلا - طلا فروش
سرویس طلا – طلا فروش

۱۶- طلا دارای خواص پزشکی هم می باشد. پزشکان می توانند با تزریق طلا در کنار سایر داروها به جنگ بیماری های صعب العلاجی از جمله برخی سرطان ها بروند و به وسیله طلا از گسترش بیماری ها جلوگیری کنند.

۱۷- در سال ۱۶۶۰ میلادی یک کیمیاگر آلمانی به نام هنینگ برند اعتقاد داشت که در ادرار انسان طلا وجود دارد و باور داشت که با جوشاندن آن می تواند طلا بازیافت کند. وی با جمع آوری و جوشاندن بیش از ۵ هزار لیتر ادرار انسان موفق به بازیفت طلا نشد ولی توانست فسفر را کشف کند.

۱۸- از یک تن گوشی آیفون در مدل های مختلف طلای بیشتری می توانید استخراج کنید تا از یک تن سنگ طلای طبیعی که از معدن طلا استخراج کمی شود.

۱۹- نکته جالب بعدی که درباره گوشی آیفون باید بدانید این است که گران ترین تلفن همراه جهان یک آیفون مدل ۵ بود که بیش از ۱۵ میلیون دلار ارزش داشت. در این گوشی تلفن همراه نزدیک ۳۵ گرم طلای ۲۴ عیار و ۶ هزار قطعه الماس سفید استفاده شده است.

۲۰- جالب است بدانید که یک پنجم از طلاهای موجود در کل کره زمین که بیش از ۲۵۰ میلیارد دلار ارزش دارد و متعلق به کشورهای مختلف می باشد به عنوان سپرده و پشتوانه اسکناس این کشورها محسوب می شود در زیر یکی از خیابان های لندن در کشور انگلستان و در یک گاوصندوق بسیار بزرگ و ایمن نگهداری می شود.

خرید طلای اقساطی - طلا فروش
خرید طلای اقساطی – طلا فروش

سپاس که طلا فروش مگ را دنبال می کنید

لطفا نظرات, انتقادات و پیشنهادات خود را از طریق فرم تماس با ما و راه های ارتباطی با ما در میان بگذارید.
[tcw_sharing_button product_id=””]

SAPT