راهنمای خرید طلا و جواهرات | در خرید طلا و جواهرات چه چیزهایی را باید بدانیم

در خرید طلا و جواهرات چه چیزهایی را باید بدانیم

راهنمای خرید طلا و جواهرات | در خرید طلا و جواهرات چه چیزهایی را باید بدانیم

ناگفته پیداست که یکی از هوشمندانه ترین سرمایه گذاری ها در صنعت جواهرات ، طلا است. طلا از تجملات و کلاس تجاوز می کند و نشان دهنده ثبات مالی است.

این فلز گرانبها در هر نقطه از جهان مورد تقاضا است . با تورم و افزایش و کاهش غیرقابل پیش بینی در بازارها ، طلا یکی از محکم ترین محافظت در برابر این عدم قطعیت ها است.

با توجه به این مسئله ، دانستن نحوه خرید طلا قبل از خرید بسیار مهم است. در این راهنمای جامع ، ما همه چیزهایی را که باید در مورد طلا بدانید ، شرح می دهیم.

سطح خلوص طلای خود را بدانید
سطح خلوص طلای خود را بدانید

سطح خلوص طلای خود را بدانید

در هر آلیاژ طلا 24 واحد وجود دارد که از آنها به عنوان “کارات” یاد می کنیم. هنگامی که شما طلای خریداری می کنید که دارای 24 کارات باشد ، این بدان معناست که شما 100٪ طلای خالص دارید.

به تناسب ، اگر طلای 24 عیار 100٪ خالص باشد ، طلای 10 عیار نیز 41.7٪ خالص است (از نظر ریاضی به عنوان 10/24 = 41.7٪ بیان شده است).

بنابراین ، قاعده کلی این است: ارزش طلا با خلوص آن متناسب است – هرچه طلا خالص تر باشد ، ارزش آن نیز بالاتر است.

ولی:

این بدان معنا نیست که وقتی می خواهید طلا بخرید ، همیشه باید سطح خلوص بالاتری داشته باشد.

طلای خالص بسیار نرم است و به راحتی آسیب می بیند. اگر قصد دارید هر روز آن را بپوشید ، پس از آن به دنبال قطعات کم کارات بروید. قطعات کم کارات از طلا و سایر فلزات ساخته شده است که آلیاژ را قوی تر می کند

قطعات با کارات بالا برای  مهمانی ها و مراسمات  تشریفاتی مناسبتر  هستند زیرا:

طلای شما به ندرت استفاده می شود و هنگام استفاده از آنها ، با دقت برخورد می شود و  از آسیب های غیر ضروری جلوگیری می شود.

انواع رنگ های طلا
انواع رنگ های طلا

انواع رنگ های طلا

طلای زرد – این رنگی است که وقتی می گوییم طلا به ذهن می رسد. در حقیقت ، کلمه “طلا” در زبان طبیعی ما به عنوان یک رنگ ، شبیه به عسل یا آفتاب است. با این حال ، همه جواهرات زرد طلا در واقع طلا نیستند. همانطور که می دانید آبکاری در جواهرات طلایی متداول است و گاهی اوقات برای حفظ ظاهر طلای زرد به عمد انجام می شود

طلای سفید – به نظر می رسد مانند نسخه روشن تر نقره است . به همان اندازه طلای زرد،طلای سفید برای حلقه های نامزدی محبوب است. طلای سفید در مواردی که بیشتر با نام  دو رنگ شناخته می شود ، گاهی با طلا زرد جفت می شود . طلای سفید از فلزات سفید (یعنی پالادیوم ، نیکل یا منگنز) ساخته شده است که از طلا قوی تر است.

طلای گل رز – یک آلیاژ طلا با رنگ صورتی

برای رسیدن به سرخ شدن صورتی ، مس به طلا اضافه می شود که اغلب 14 کارات یا 58.5 درصد از خلوص آن است. بالاترین نسخه کاراته این آلیاژ با نام Crown Gold معروف است که با 75٪ طلا و 25٪ مس ساخته شده است.

طلای سبز – این یکی از نادرترین گونه هایی است که از طلا مخلوط شده با نقره ساخته شده است. طلای سبز بیشتر در آزمایشگاه ها تولید می شود اما بسیار نادر و بسیار گران است.طلای سبز معروف به “الكتروم” را می توان به طور طبیعی استخراج كرد. فقط تعداد کمی از جواهرات گران ممتاز هستند که آنها را با این دنگ  میبینید ، بنابراین این چیزی نیست که معمولاً هنگام خرید طلا با آن روبرو شوید.

Majid
ارسال دیدگاه