انگشتر نقره

انگشتر نقره از محصولات پرطرفدار در جامعه می باشد. معمولا انگشتر نقره را به اسم انگشتر های سنتی می شناسند ولی در سالیان اخیر سازندگان برآن شدند تا محصولات در زمینه های مختلفی از جمله انگشتر زنانه, انگشتر ست, انگشتر نامزدی و … نیز تولید نمایند.

آمار دقیقی از میزان تولید انگشتر نقره در کشور در دسترس نیست اما مطابق نظر اکثر خبرگان و صاحب­نظران این صنعت شهرهای تبریز٬ زنجان٬ مشهد، قم، اصفهان، تهران و یزد مهمترین و فعال­ترین استان­های تولید کشور در این زمینه می­باشند. اکثر کارهای تولید شده در شهرهای قم و اصفهان در زمره کارهای نفیس به حساب آمده و توسط استادکاران این شهرها و با صرف زمان زیاد تولید می‌­شود اما اکثر کارهای تولید شده در شهر مشهد به روش سری کاری تولید می­شود. در این روش قسمت­‌ها و تراش­‌های مختلف یک انگشتر توسط چند نفر انجام شده و سرعت تولید محصولات بسیار زیاد می­‌شود. با این حال کیفیت این انگشترها نسبت به انگشترهای دست­ساز تولید شده در استان­های قم و اصفهان پایین­‌تر می­‌باشد.

شهر مشهد تعداد کارگاه­های بیشتری نسبت به قم دارد و در عین حال تولید انگشتر آن بسیار بیشتر از مجموع تولیدات سایر شهرها می‌باشد. این امر به دلیل تولید انگشتر به صورت سری سازی و با حجم زیاد است. پس از مشهد، قم قطب تولید انگشتر ایران به حساب آمده و اکثر تولیدکنندگان این شهر به ساخت انگشترهای دست­ ساز هنرمندانه می­‌پردازند

اطلاعات بیشتر ...
فیلـتر

نمایش 1–12 از 102 نتیجه