11 روش تشخیص طلا اصل از بدل

۱۱ روش تشخیص طلا اصل از بدل – تست طلای واقعی در منزل

۱۱ روش تشخیص طلا اصل از بدل

امروزه با توجه به اهمیت طلا و ارزش مالی آن در دنیا افراد سودجو به دنبال کلاهبرداری از دیگران به وسیله ارائه طلای قلابی به جای اصل و یا با عیارهای دروغین می باشند. در این مقاله به بررسی ۱۱ روش تشخیص طلا اصل از بدل می پردازیم تا شما با استفاده از آن بتوانید به راحتی طلای واقعی را از طلای قلابی تشخیص دهید.

 استفاده از سوهان و اسید

استفاده از سوهان و اسید

۱- استفاده از سوهان و اسید

در این روش شما طلا و یا جواهر و یا سکه مورد نظر را مطابق شکل بالا روی سوهان می شید و یک قطره اسید بر روی آن اضافه می کنید در اثر انجام این کار شما یکی از حالت های زیر را مشاهده خواهید کرد:

  • هیچ تاثیری بر روی آن ندارد. این نشان دهنده این است که طلای شما واقعی و عیار آن هم عیار تیزآب یا بالاتر از آن می باشد.
  • محل مورد نظر به رنگ سیاه در می آید که این مورد نشان دهنده این است که طلا واقعی و عیار آن از عیار تیزآب شما پایین تر می باشد.
  • در اثر ریختن اسید محل مورد نظر سبز شده و به جوش می آید که این نشان دهنده این است که طلا غیر واقعی بوده و پس از پاک کردن اسید از روی آن براق شده و شما رنگ فلز مورد نظر را می توانید مشاهده نمائید.
تشخیص طلا ابا استفاده از سنگ محک و اسید

تشخیص طلا ابا استفاده از سنگ محک و اسید

۲- تشخیص طلا ابا استفاده از سنگ محک و اسید

این روش یکی از روش های قدیمی تشخیص طلا و همچنین عیار آن می باشد که طلا فروشان از آن استفاده می کنند. در این روش همانگونه که در تصویر بالا مشاهده می کنید. طلا, جواهر و یا سکه را ابتدا ۲۰ بار بر روی سنگ می کشید. سپس به اندازه یک قطره اسید نیتریک ( به جوهر شوره یا اسید سلطانی یا تیز آب هم معروف است) را روی آن می کشید. در این جا ۳ حالت ممکن است رخ بدهد که به بررسی آنها می پردازیم.

  • اگر واکنشی مشاهده نکردید طلای شما واقعی است.
  • اگر در اثر کشیده شدن کم رنگ تر شد, این نشان می دهد که طلای شما واقعی و  عیار آن از عیار تیزآب شما پایین تر می باشد.
  • ولی اگر در اثر کشیده شدن رنگ از بین رفت, نشان می دهد که طلا غیر واقعی یا مقدار طلای استفاده شده در محصول بسیار کم است.

۳- تشخیص طلا با سرکه

یکی از روش هائی که شما می توانید ب استفاده از آن به تقلبی بودن طلا پی ببرید استفاده از سرکه است. شما می توانید این آزمایش را در منزل هم انجام دهید. روش کار به این صورت است. ابتدا شما درون یک ظرف مقداری سرکه میریزید سپس قطعه طلای مورد نظر خود را درون آن انداخته و ۵ الی ۱۰ دقیقه صبر می کنید. پس از این کار اگر طلای شما غیر ولقعی باشد به سرعت با سرکه واکنش نشان داده و رنگ آن به سیاه تغییر می کد.

تشخیص طلا با استفاده از آمونیاک

تشخیص طلا با استفاده از آمونیاک

۴- تشخیص طلا با استفاده از آمونیاک

آمونیاک از جمله موادی است که در مجاورت با فلزات رنگ آنها را تیره می کند. در این بین فلز پلاتینیوم مقاوم بوده و از خود واکنشی نشان نمی دهد. (استفاده از این روش توصیه نمی شود)

تست طلای واقعی با استفاده از آهنربا

تست طلای واقعی با استفاده از آهنربا

۵- تست طلای واقعی با استفاده از آهنربا

یکی از روش های معمول برای تشخیص طلای واقعی می باشد. همانطور که می دانید فلز طلا قابلیت رسانائی ندارد. پس شما می توانید با نزدیک کردن آهنربا به محصل مورد نظر خود واقعی بودن آن را امتحان کنید. در این روش اگر محصول مورد نظر شما جذب آهنربا شد واقعی نیست. و اگر نشد می تواند طلا باشد.

تشخیص طلای اصل از غیر واقعی

تشخیص طلای اصل از غیر واقعی

۶- گاز گرفتن طلا

یکی از روش های جالبی که شما می توانید با استفاده از آن طلای اصل را از غیر واقعی تشخیص دهید گاز گرفتن آن است. از آنجائی که طلا فلز نرمی است شما می توانید پس از گاز گرفتن آن جای دندان خود را مشاهده کنید. هر چه عیار طلا بالاتر باشد میزان فرورفتگی در آن بیشتر خواهد بود.

ادامه ۱۱ روش تشخیص طلا اصل از بدل

همراه ما با ادامه روش های تشخیص طلا بمانید.

تست با استفاده از آب

تست با استفاده از آب

۷- تست با استفاده از آب

در این روش شما می توانید یک ظرف را از آب پر کنید و محصول خود را درون آن بیندازید. اگر محصول شما تا انتهای ظرف رفت پس طلا است و اگر بر روی آب شناور ماند بدلی است.

تست طلا با سکه مسی

تست طلا با سکه مسی

۸- تست طلا با سکه مسی

در این روش یک سکه مسی را روی محصولی که به آن شک دارید بکشید. اگر روی آن خط و خش انداخت محصول شما طلا است. ولی در صورتی که ماهیت آن فرقی نکرد و تغییر ی مشاهده نکردید محصول شما بدل می باشد.

۹- تست با استفاده از حرارت

شما در خانه با استفاده از بخ هم می توانید این کار را انجام بدهید. طلا و نقره رسانش گرمائی فوق العاده بالائی نسبت به سایر فلزات دارند. با توجه به این مطلب شما می توانید تشخیص دهید که محصول شما واقعی است یا خیر. به این صورت که پس از قرار دادن طلا بر روی یخ شما مشاهده خواهید کرد که سرعت ذوب یخ بالاتر می رود به طوریکه ی جسم گرم روی آن قرار گرفته است.

۱۰- تست با استفاده از سرامیک

در این روش شما می توانید زیور آلات خود را با کشیدن بر روی سرامیک تست کنید. در این روش اگر با کشیدن روی ورقه سرامیکی, ظروف و یا … روی محل مورد نظر طلائی شد و روی محصول شما خط افتاد. زیور آلات ما طلا می باشد. در غیر این صورت محصول مورد نظر شما طلا نیست.

تست محصول با استفاده از بارکد

تست محصول با استفاده از بارکد

۱۱- تست محصول با استفاده از بارکد

شاید مطمئن ترین روش برای تشخیص طلای اصل از غیر واقعی نگاه به بارکد آن و تطبیق آن می باشد. در این روش شما بر روی محصولاتی که اصل هستند سه رقم و حروف مشاهده خواهید کرد. این کد ۳ رقمی نشان دهنده خلوص طلا در محصول شما می باشد. برای این کار شما یک ممیز بعد از رقم دوم از چپ قرار دهید. به عنوان مثال اگر کد شما ۹۲۵ باشد این رقم نشان دهنده این است که در محصول شما از ۹۲/۵ درصد طلای خالص استفاده شده است. کدهای ۳۷۵، ۵۰۰، ۵۸۳، ۵۸۵، ۷۵۰، ۹۱۶، ۹۵۸، ۹۹۹ برای مصنوعات طلا می باشند. البته لازم به ذکر است که برخی طلاهای قدیمی فاقد این کدها هستند و این به معنای غیر واقعی بودن آنها نیست. و شما می توانید برای تشخیص واقعی بودن آنها از روش هایی که در بالا به آن اشاره شد استفاده نمائید.

جمع بندی

در این مقاله به معرفی ۱۱ روش تشخیص طلا واقعی از بدل پرداختیم. لطفا قبل از امتحان هر کدام از این روش ها به چد نکته بسیار مهم توجه داشته باشید.

  • با توجه به قیمتی بودن طلا, هیچ کدام از روش ها را جهت سرگرمی تست نکنید.
  • در هنگام استفاده از اسید و یا وایتکس و … حتما از دستکش استفاده نمائید و مراقب باشید که به هیچ وجه به بدن شما برخورد نکند.
  • برای تست می توانید از یک منبع معتبر با طلا فروشی مورد اطمینان کمک بگیرید.
  • و مهم ترین نکته حتما طلای خود را از جای معتبر خریداری نمائید.

با توجه به مطالبی که در این مقاله به آن اشاره شد. حتما سعی کنید طلای مورد نظر خود را همراه فاکتور خرید کنید. فروشگاه اینترنیت طلا فروش با ارائه گارانتی معتبر و فاکتور خرید برای سفارشات شما سعی کرده تا بالاترین میزان اطمینان خاطر و رضایت را برای شما به ارمغان بیاورد. شما می توانید قبل از خرید محصول مورد نظر با کارشناسان ما در تماس باشید.


سپاس که طلا فروش مگ را دنبال می کنید

لطفا نظرات, انتقادات و پیشنهادات خود را از طریق فرم تماس با ما و راه های ارتباطی با ما در میان بگذارید.
[tcw_sharing_button product_id=””]

طلای 24 عیار

طلای ۲۴ عیار – ۲۰ نکته جالب درباره طلا که احتمالا نمی دانستید

طلای ۲۴ عیار

طلا از دیرباز  مرد توجه همه بوده است. در زمان های قدیم از طلا به عنوان وسیله ای برای مبادله کالا استفاده می شده است. طلای ۲۴ عیار را هم که باید خالص ترین نوع طلا در سراسر جهان شناخت که دارای بیشترین مقدار خلوص طلا می باشد. در این مقاله به معرفی ۲۰ نکته جالب و هیجان انگیز درباره طلا می پردازیم. همراه ما تا انتهای این مقاله بمانید.

۲۰ نکته جالب درباره طلا

۱- بزرگ ترین شمش ساخته شده از طلا ۲۵۰ کیلوگرم وزن دارد. این شمش عجیب در کشور ژاپن و در موزه توی در نزدیکی شهر شیزوئکا نگهداری ی شود. این شمش طلا که ارزشی بالغ بر ۹.۷ میلیون دلار دارد در کتاب رکوردهای گینس به عنوان زرگ ترین شمش جهان ثبت شده است.

۲- طلا در همه قاره های جهان کشف شده است. به طور کلی طلا این فلز ارزشمند را می توان در تمام قاره های ۵ دنیا استخراج و پیدا کرد.

۳- طلا یک فلز خوردنی است. شاید برایتان الب و عجیب باشد ولی امروزه شما خوراکی های مختلفی را مشاهده می کنید که با استفاده از یک ورقه نازکی از طلا که دارای درصد کمی از آن است را به قیمت های گزافی به فروش می رسانند.

۴- جالب است بدانید که در خون انسان چیزی در حدود ۰.۲ میلی گرم(دو دهم) طلا وجود دارد.

۵- به گفته کارشناسان و محققان زمین شناسی یکی از دلایل به وجود آمد طلا در زمین زلزله ها شناخته شده است.

طلای 24 عیار

طلای ۲۴ عیار

۶- جالب است بدانید که شما اگر وسایل بازیافت داشته باشید. می توانید از یک تن کامپیوتر و لپ تاپ اسقاطی طلای بیشتری به دست بیاورید تا از ۱۷ تن سنگ که از معدن طلا استخراج کرده اید. دلیل استفاده از طلا در وسایل الکترویکی هم به دلیل درجه ذوب بالای این فلز با ارزش می باشد.

۷- در مدال های طلای المپیک که به ورزشکاران اهدا می شود, فقط چیزی در حدود ۱.۳۳ درصد طلا وجود دارد.

۸- تمام طلاهای استخراج شده از کل کره زمین را می توان در ۳ عدد استخر سایز استاندارد المپیک جای داد.

۹- هر ساله حدود ۶ میلی گرم طلا از انگشترهای طلا به دلیل در دست داشتن و اصطکاک از بین می رود.

۱۰- برآورد شده که در اعماق اقیانوس ها بیش از ۲۰ میلیارد تن طلا وجود دارد. دلیل این امر را هم می توان شستن و حرکت طلای رودخانه ها به دریاها در طول میلیون ها سال از عمر کره زمین بوده است.

قیمت آنلاین طلا

قیمت آنلاین طلا

۱۱- عیار طلا می تواند بین اعداد: ۱۰, ۱۲ , ۱۴ , ۱۸ , ۲۰ , ۲۲ و ۲۴ باشد که این عیار نشان دهنده میزان خلوص بیشتر آن می باشد. همانطور هم که در بالا اشار شد طلای ۲۴ عیار دارای بالاترین خصلت طلا می باشد و به طبع از لحاظ قیمتی هم از بقیه بالاتر می باشد.

۱۲- طلای ۲۴ عیار در دمای ۱۰۶۳ درجه سانتی گراد ذوب می شود.

۱۳- نزدیک به نیمی از طلاهای کشف شده در جهان از شهر ویت ایرلند آفریقای جنوبی کشف شده است. جالب است بدانید که امروزه ژوهانسبورگ پایتخت آفریقای جنوبی را به عنوان شهر طلا جهان می شناسند.

۱۴- در مرکز کره زمین به قدری طلا وجود دارد که می توان کل کره زمین را با طلایی به ضخامت نیم متر پوشاند.

۱۵- شاید برا ی خانم ها جالب باشد که بدانید خانم های هندی مالک ۱۱ درصد کل طلاهای دنیا می باشند. آنها از مجموع ذخایر دولت آمریکا, صندوق بین المللی پول و کشورهای آلمان و سوئیس بیشتر طلا دارند.

سرویس طلا - طلا فروش

سرویس طلا – طلا فروش

۱۶- طلا دارای خواص پزشکی هم می باشد. پزشکان می توانند با تزریق طلا در کنار سایر داروها به جنگ بیماری های صعب العلاجی از جمله برخی سرطان ها بروند و به وسیله طلا از گسترش بیماری ها جلوگیری کنند.

۱۷- در سال ۱۶۶۰ میلادی یک کیمیاگر آلمانی به نام هنینگ برند اعتقاد داشت که در ادرار انسان طلا وجود دارد و باور داشت که با جوشاندن آن می تواند طلا بازیافت کند. وی با جمع آوری و جوشاندن بیش از ۵ هزار لیتر ادرار انسان موفق به بازیفت طلا نشد ولی توانست فسفر را کشف کند.

۱۸- از یک تن گوشی آیفون در مدل های مختلف طلای بیشتری می توانید استخراج کنید تا از یک تن سنگ طلای طبیعی که از معدن طلا استخراج کمی شود.

۱۹- نکته جالب بعدی که درباره گوشی آیفون باید بدانید این است که گران ترین تلفن همراه جهان یک آیفون مدل ۵ بود که بیش از ۱۵ میلیون دلار ارزش داشت. در این گوشی تلفن همراه نزدیک ۳۵ گرم طلای ۲۴ عیار و ۶ هزار قطعه الماس سفید استفاده شده است.

۲۰- جالب است بدانید که یک پنجم از طلاهای موجود در کل کره زمین که بیش از ۲۵۰ میلیارد دلار ارزش دارد و متعلق به کشورهای مختلف می باشد به عنوان سپرده و پشتوانه اسکناس این کشورها محسوب می شود در زیر یکی از خیابان های لندن در کشور انگلستان و در یک گاوصندوق بسیار بزرگ و ایمن نگهداری می شود.

خرید طلای اقساطی - طلا فروش

خرید طلای اقساطی – طلا فروش


سپاس که طلا فروش مگ را دنبال می کنید

لطفا نظرات, انتقادات و پیشنهادات خود را از طریق فرم تماس با ما و راه های ارتباطی با ما در میان بگذارید.
[tcw_sharing_button product_id=””]

معرفی فروشگاه اینترنتی طلا فروش

معرفی فروشگاه اینترنتی طلا فروش – مرجع رسمی فروش طلا و جواهرات در ایران

معرفی فروشگاه اینترنتی طلا فروش

طلا همیشه از دیرباز به عنوان یکی از مهم ترین فلزات در جهان شناخته شده است. این فلز گرانبها که در بیشتر صنایع کاربرد دارد همواره مورد توجه افراد در رده های مختلف از جمله طبقه مرفه و طبقه متوسط هر جامعه ای قرار گرفته است. در این مقاله به صورت کامل به معرفی فروشگاه اینترنتی طلا فروش که به عنوان اولین مرجع رسمی فروش طلا و جواهرات در ایران شناخته می شود می پردازیم.

اولین ها همیشه در یاد می مانند

معرفی فروشگاه اینترنتی طلا فروش

معرفی فروشگاه اینترنتی طلا فروش

خدمات مهمی که در طلا فروش ارائه می شود.

از جمله خدمات مهمی که در این فروشگاه اینترنتی ارائه می شود به موارد زیر اشاره کرد:

۱- فروش آنلاین انواع طلا و جواهرات : شما به راحتی می توانید محصول خود را از بین محصولات بی شمار فروشگاه در بیش از ۹ دسته بندی به صورت کامل با قیمت مناسب پیدا کنید.

۲- ارائه درخواست سفارش ساخت انواع طلا و جواهرات : شما می توانید به راحتی محصولی که مد نظر دارید را به همکاران ما اعلام کنید تا به صورت کاملا حرفه ای و پیشرفته محصول مورد نظر شما در کمترین زمان ممکن تحویل داده شود.

۳- فروش اقساطی طلا و جواهرات برای اولین بار در ایران : شما برای اولین بار در ایران می توانید طلای مد نظر خود را به صورت اقساطی خریداری نمائید. این مورد را برای این در نظر گرفته ایم تا بتوانیم قدم کوچکی در هر چه راحت تر شدن ازدواج برای زوج های جوان برداریم.

۴- ارائه قیمت های محصول به صورت کاملا به روز : شما می توانید برای اولین بار قیمت تمامی محصولات را به صورت کاملا آنلاین و به روز با توجه به تمامی تغییرات بازار مشاهده نمائید.

۵- ارائه بهترین و پیشرفته ترین سیستم تحویل محصولات ذر ایران : محصولی را که شما خریداری می نمائید به وسیله قوی ترین و پیشرفته ترین سیستم تحویل کالای پستی یعنی شرکت پست اول در سریغ ترین زمان ممکن تحویل شما خواهد شد.

۶- ارائه گارانتی محصولات : برای اولین بار در ایران در هنگام تحویل محصول شما گارانتی محصول را طبق مشخصات محصولی که در سایت مشاهده کردید با تائید کامل مرجع قضائی و تائیدیه شرکت سریع پرداز طلا تحویل شما می شود.

۷- سیستم پیگیری محصولات : شما می توانید وضعیت محصول خود را به صورت کاملا آنلاین با وارد کردن کد پیگیری سفارش و آدرس ایمیل  از سایت فروشگاه اینترنتی طلا فروش پیگیری نمائید.

۸- عضویت اتوماتیک شما در باشگاه مشتریان طلا فروش : برای اولین بار در ایران در سطح فروشگاه های در سطح طلا فروشی شما می توانید در باشگاه مشتریان ما عضو شده و از آخرین جشنواره ها و تخفیفات ما مطلع شوید.

۹- ارائه جدول قیمت روزانه طلا و ارز و بیت کوین در سایت : شما می توانید به صورت روزانه قیمت آنلاین انواع ارز و طلا را به صورت کاملا آنلاین و لحظه ای مشاهده نمائید.

۱۰- ارائه سیستم پشتیبانی آنلاین : شما در طلا فروش می توانید به صورت آنلاین با مشاوران ما قبل از خرید در تماس باشید. این به شما کمک می کند تا بتوانید خریدی راحت تر و مطمئن تر را انجام دهید.

۱۱- ارائه پیامک در حین انجام فعالیت در سایت: سامانه پیامکی ما در حین تمامی فعالیت های شما در سایت از جمله ثبت نام, خرید, تکمیل سفارش و …. برای شما پپیامک ارسال می نماید.

۱۲- سیستم تماس با ما کاملا حرفه ای: شما می توانید مشکلات, انتقادات و پیشنهادات خود را در جهت بهتر شدن خدمت رسانی و رفع ایرادات از طریق فرم تماس با ما برای ما ارسال نمائید. مسلما نظرات شما در هر چه بهتر شدن سایت طلا فروش می تواند ارائه خدمات را بیش از پیش بهبود ببخشد.

۱۳-تحویل محصولات در تمامی نقاط کشور: با توجه به اینکه دفاتر شرکت سریع پرداز طلا در شهرهای تهران می باشد ولی شما بدون هیچ گونه نگرانی می توانید محصول خود را از هر شهر و دیاری در ایران زمین سفارش دهید و سفارش خود را در همان محل تحویل بگیرید.

۱۴- سیستم مقایسه محصولات: شما می توانید به راحتی از سیستم مقایسه فروشگاه طلا فروش استفاده نمائید و محصولات مد نظر خود را از تمامی جوانب بررسی نمائید.

معرفی فروشگاه اینترنتی طلا فروش

نکات مهمی که حتما باید رعایت فرمائید.

نکته ۱: سامانه پیامکی طلا فروش به شماره ۹۸۲۰۰۰۱۴۵ می باشد و تمامی پیامک هایی که به شما ارسال می شود از این شماره می باشد و باقی شماره ها مورد تائید فروشگاه و شرکت سریع پرداز طلا نمی باشد.

نکته۲: تمامی ایمیل های ارسالی به شما از جمله ثبت سفارش , ثبت نام, تکمیل سفارش, بازیابی رمز عبور و ایمیل های اطلاع رسانی از ایمیل info@talaforosh برای شما ارسال خواهد شد. و هر پست الکترونیک غیر از این مورد تائید فروشگاه و شرکت سریع پرداز طلا نمی باشد.

نکته ۳ : در قسمت ثبت سفارش شما باید آدرس خود را به صورت کاملا صحیح وارد نمائید تا در هنگام تحویل مشکل خاصی پیش نیاید. و لازم به ذکر است که محصولی که از سایت سفارش می دهید را ماموران پستی ما فقط به همان شخص و با ارائه کارت شناسائی تحویل می دهند. پس حتما در هنگام تحویل محصول که از قبل زمان تحویل به شما ارائه خواهد شد, حضور داشته باشید و حتما در نوشتن آدرس , پلاک و واحد مورد نظر را هم قید نمائید.

نکته ۴ – در هنگام ثبت سفارش حتما نوع تحویل محصول خریداری شده را مشخص نمائید تا زمان تحویل به صورت کامل برای شما و برای همکاران پشتیبانی ما مشخص شود.

نکته ۵ – فروشگاه به هیچ وجه از شما اطلاعات بانکی شما نه از طریق ایمیل و نه از طریق پیامک را دریافت نخواهد کرد. خواهشمند است در صورت مشاهده چنین مواردی حتما مورد را با پشتیبانی فروشگاه طلا فروش با آدرس ایمیل report@talaforosh.com در میان بگذارید.

نکته ۶: با توجه به اینکه فروشگاه دارای گواهی SSL می باشد به شما شدیدا توصیه می کنیم که به آدرس هائی غیر از آدرس HTTPS://TALAFOROSH.COM  اعتماد نکنید و به هیچ وجه اطلاعات حساب و اطلاعات پنل کاربری را وارد ننمائید

نکته ۷: تمامی تغییرات و مشکلات فنی احتمالی که در سایت صورت می گیرد از طریقق سامانه پیامکی برای شما ارسال خواهد شد.

نکته ۸: برای اطلاع از تمامی مواردی که در سایت به وقوع می پیوندد حتما شماره همراه خود را به صورت صحیح وارد نمائید.

سخن پایانی

تمامی تلاش ما ایجاد یک بستر کاملا ایمن و مطمئن برای شما مردم عزیز ایران زمین در جهت خرید انواع طلا و جواهرات به صورت آنلاین و بدون هیچ مشکلی با بهره گیری از یک تیم تخصصی و پشتیبانی کاملا حرفه ای بوده است. در طول مسیری که با کمک و حمایت شما مردم نازنین شروع کرده ایم بی صبرانه منتظر شنیدن پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان هستیم. تشکر بیکران از شما که با ما تا انتهای مقاله معرفی فروشگاه اینترنتی طلا فروش همراه ما ماندید.


سپاس که طلا فروش مگ را دنبال می کنید

لطفا نظرات, انتقادات و پیشنهادات خود را از طریق فرم تماس با ما و راه های ارتباطی با ما در میان بگذارید.