خرید نقره | چرا نقره بخریم؟ | باید و نبایدهای خرید نقره | آیا خرید نقره با صرفه است؟

خرید نقره

خرید نقره

یکی از مواردی که امروزه در بازار مشاهده می شود, افزایش قیمت طلا می باشد. حال در این شرایط بازار تمایل برای خرید نقره بیشتر شده است. در این مقاله به بررسی ابعاد مختلف این فلز ارزشمند می پردازیم تا شما هم بتوانید انتخاب درستی در خرید داشته باشید.

خواص درمانی نقره

زیورآلات نقره علاوه بر جذابیت و زیبایی, دارای خواص درمانی نیز می باشند. نقره خاصیت ضدعفونی کنندگی بالایی داشته و باعث از بین رفتن میکروب ها می شود. همچنین استفاده از فلز نقره در مواردی مانند افزایش تمرکز, افزایش انرژی بدن, ایجاد حس آرامش , درمان افسردگی و …. موثر می باشد.

مدل های متنوع تر نقره نسبت به طلا
مدل های متنوع تر نقره نسبت به طلا

مدل های متنوع تر نقره نسبت به طلا

همانطور که می دانید نقره یک فلز نرم بوده که ذوب کردن و قالب گیری آن آسان می باشد. به همین جهت به منظور ایجاد طرح ها و مدل های جدید بسیار مناسب است. به این دلیل است که شما با هر سلیقه ای که باشید و هر مدل خاصی را که مد نظر داشته باشید, همواره هزاران گزینه مختلف از جواهرات نقره برای شما وجود دارد.

برای مشاهده محصولات متنوع و خرید نقره شما می توانید روی محصولات نقره کلیک کنید.

قیمت مناسب

از آنجایی که نقره نسبت به طلا دارای قیمت فوق العاده مناسب تری می باشد. شما می توانید ست ها و سرویس های بیشتر با تنوع بالا برای استفاده ای مختلف داشته باشید. به عنوان مثال به جای خرید یک سرویس طلای سبک و کم وزن, می توانید با همان هزینه چند سرویس نقره خاص با طرح های مختلف تهیه کنید.

خاصیت ضد حساسیت جواهرات نقره
خاصیت ضد حساسیت جواهرات نقره

خاصیت ضد حساسیت جواهرات نقره

برخی از فلزات مثل برنج , نیکل یا انواع بدلیجات می توانند سبب ایجاد حساسیت های پوستی شوند. جواهرات نقره با کیفیت, دارای فلزات اضافی که باعث بروز آلرژی می شوند, نیست. در نقره استرلینگ فلز مس به نقره افزوده می شود. که معمولا سبب بروز حساسیت های پوستی نخواهد شد. بنابراین برای افرادی که به دلیل بروز آلرژی های پوستی نمی توانند از بدلیجات استفاده کنند., جواهرات نقره یک گزینه بسیار مناسب است.

نگهداری آسان 

نکته جالبی که در مورد جواهرات نقره وجود دارد. این است که اگر از این جواهرات زیاد استفاده کنید تغییر رنگ نخواهد داد. و تیره و کدر نمی شود. اما اگر به هر دلیل نتوانستید برای مدت طولانی از جواهرات خود استفاده کنید و پس از مدتی شاهد کدر شدن و سیاه شدن نقره بودید, جای نگرانی ندارد چون که راه های زیادی برای بازگردانی رنگ اصلی وجود دارد.

روش های تمیز کاری 

1- شست و شو

یکی از روش های بازگردانی رنگ اصلی محصول شست و شو می باشد. یکی از روش ها, شست و شو با آب داغ و ریکا می باشد. در این روش شما آب را روی اجاق گاز می گذارید تا جوش بیاید. بعد از آن اندکی ریکا به آن اضافه کرده و محصول خود را به مدت 30 ثانیه داخل آن قرار می دهید. سپس آن را خشک کرده و استفاده می کند.

2- آب کاری

شاید برای شما جالب باشد که بدانید نقره هم مانند طلا آب کاری می شود. روش های مختلفی برای این کار وجود دارد که یکی از آنها آب کاری با رادیوم می باشد که محصول شما بعد از آن مانند روز اول خواهد شد. برای انجام این کار شما باید محصول خود را به مراکز آب کاری طلا و نقره بسپارید.

 

Majid
ارسال دیدگاه